Mój kredyt hipoteczny w Pekao SA – warunki i opinia o produkcie

KhipotecznyDzisiaj krótki post –  może trochę reklamowy. Ale reklamowy dlatego, że jestem zadowolonym klientem i uważam, że powinniście poznać moją opinię. A gdy jesteśmy z czegoś zadowoleni – powinniśmy się tym dzielić z innymi ludźmi.

Post kieruję przede wszystkim do osób poszukujących kredytu mieszkaniowego. Wiem jak trudno jest wybrać ten właściwy bank. Ja na szczęście miałem u boku dobrego doradcę – ale nie każdy ma.

Właśnie zaciągnąłem pierwszy w życiu kredyt hipoteczny. Nie mam w tej kwestii dużego doświadczenia, ponieważ z hipotekami nie miałem dotychczas dużo do czynienia.

Jeśli Ty również masz przed sobą wybór banku, w którym zaciagniesz swój pierwszy kredyt hipoteczny, to przeczytaj, co mam do powiedzenia w związku z produktem uruchomionym w banku Pekao SA:

 

Finansujesz swoje pierwsze mieszkanie – jak zachować rozsądek?

 

Ja taką transakcję mam już za sobą. Kupiłem mieszkanie, którego szukałem. Razem z Darią wyznaczyliśmy sobie konkretne czynniki, które zdecydowały o zakupie.

Jednak kupić mieszkanie, którego sie szukało to jedna strona medalu.

Trzeba je jeszcze sfinansować i nie dać wpuścić się w maliny. Co przez to rozumiem?

Zaciągnij kredyt TYLKO na taką kwotę, jakiej faktycznie potrzebujesz!

 

Patrz realnie na swoje możliwości

 

Przelicz również, jakie miesięczne obciążenie jest dla Ciebie realne. Będziesz w wygodnej sytuacji, jeśli do tej pory wynajmowałeś mieszkanie.

Mnie na przykład udało się uzyskać ratę kredytu na poziomie czynszu dla wynajmującego ostatni lokat, w którym mieszkaliśmy przed kupnem.

Moje koszty życia praktycznie się nie zmieniły.

 

W wielu bankach, a takze wielu doradców finansowych sypnie Ci tekstem:

 

To najtańszy pieniądz na rynku – lepiej wziąć więcej bo potem już nie będzie okazji…

Oczywiscie, dzisiaj to najtańszy pieniądz. Za rok lub 5 może już nie być taki tani. Ponadto to nadal dług.

Kupując mieszkanie, zadłużasz się. Biorąc większy kredyt o kilka lub kilkanaście tysięcy złotych –  spłacisz kilkadziesiąt tysięcy więcej.

Miej w głowie mnożnik – spłacisz około 1,5 do 2 razy więcej niż wziąłeś.

Dlatego przestrzegam – weź tylko na zakup mieszkania (ewentualnie w ostateczności na remont – ale wszystko najpierw rozsądnie przelicz).

 

Co takiego zyskałem od Pekao SA, określając swoje preferencje?

 

  • Niskie raty

Czyli to, na czym zależało mi najbardziej. Na dzień dzisiejszy jest to 716 zł miesięcznie. Kredyt jest na 30 lat i planujemy wcześniejsze spłaty. Wraz z narzeczoną chcieliśmy, aby kredyt obciążał nasz budżet w jak najmniejszym stopniu.

18.07.2016: Dokonałem już pierwszej nadprogramowej spłaty o czym piszę tutaj:

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego – jak zyskałem 2 lata?

 

  • Szybką decyzję kredytową i szybką wypłatę pieniędzy

Oczywiście każdy przypadek jest inny. Nasz wstępny wniosek o przygotowanie oferty kredytu złożyliśmy 10 listopada. Już 27 listopada podpisaliśmy umowę kredytową, a pieniądze zostały wypłacone sprzedającemu 5 grudnia.

  • Prowizja i marża banku na dobrym poziomie

Bardzo dobre warunki pod względem prowizji banku za udzielenie kredytu (1,64%) oraz marży stałej banku (również 1,64%), będącej częścią oprocentowania przez cały okres kredytowania.

Marża na tym poziomie została uzyskana dzięki promocji, która odbywała się w Pekao SA pod koniec roku. Promocyjna stawka marży była oczywiście dostępna pod dodatkowymi warunkami – dla nas znośnymi.

Był to po pierwsze wpływ wynagrodzenia – i tak warunkuje on bezpłatność konta osobistego, a poza tym jest wygodny przy koncie, z którego spłącany jest kredyt hiptoeczny.

Drugi warunek to otwarcie i utrzymywanie karty kredytowej – najtańsza karta to koszt 30 zł rocznie. Przy załozeniu, że nie zdrożeje, będzie to 900 zł dołożone w ciągu 30 lat.

  • Promesa

W razie potrzeby otrzymasz promesę przyznania kredytu na ustalonych warunkach, ważną 60 dni – bezpłatnie.

  • Możliwość wcześniejszych spłat kredytu

Mogę wykonać nadpłatę kredytu, do 10% kwoty udzielonego kredytu hipotecznego bez prowizji, w każdym roku kredytowania.

  • Bezpłatne Eurokonto Mobilne

Niestety warunkowo – konieczny wpływ wynagrodzenia. Karta debetową jest bezpłatna w przypadku wykonania 4 transakcji bezgotówkowych w miesiącu (kwoty nie mają znaczenia).

  • Fachową i profesjonalna obsługa

O obsłudze w oddziale Pekao SA, który jest dla mnie dedykowany nie moge powiedzieć złego słowa. Nasz opiekun kredytu w banku zachowuje pełen profesjonalizm z dodatkiem indywidualnego podejścia. Od innych pracowników też za każdym razem otrzmujemy fachową pomoc.

Zresztą nad naprawde dobrą obsługą rozpływam się w innym wpisie:

Nadal bywa profesjonalnie, gdy bank dzwoni do klienta

 

Moje zadowolenie to dla Was wskazówka, jak osiagnąć własne korzyści

 

Mówię Wam o tym dlatego, że możecie być zainteresowani skorzystaniem z oferty tego banku. Z mojej perspektywy warto brać kredyt hipoteczny w Pekao SA pod uwagę.

Przede wszystkim sam skorzystałem i jak do tej pory – jestem zadowolony!

Rzecz jasna, gdy w grę wchodzi kredyt hipoteczny, każdy przypadek jest bardzo indywidualny. Powodzenie i zadowolenie zależy również od preferencji i potrzeb klienta.
 

Podziel się tym postem, aby Twoi znajomi i rodzina również poznali pozytywną opinię o kredycie hipotecznym w Pekao SA.

Pozdrawiam, Bartek