O blogu

Cześć – jestem Bartek i witam Cię serdecznie na blogu Bankowość Domowa.

Chciałbym bardzo Ci podziękować za znalezienie mojego bloga i zostanie tutaj na dłużej. Wierzę, że wiedza, którą się dzielę pozwoli Ci lepiej rozeznać się w świecie produktów i usług bankowych.

Na tej konkretnej stronie dowiesz się:

 • skąd w ogóle wziął się pomysł na Bankowość Domową,
 • w jakich obszarach mogę Ci pomóc,
 • jakiego typu treści pojawiają się na blogu,
 • jak się ze mną skontaktować,
 • statystki i współpraca

Bankowość Domowa to efekt doświadczeń

Blog ten powstał w 2013 roku, który chyba był złotą erą blogów finansowych. Jest on przede wszystkim mieszanką wielu doświadczeń i wiedzy, które wynikają z pracy w bankowości oraz osobistemu zaangażowaniu się w swoją sytuację finansową.

Już na studiach podjąłem pracę w bankowości i zostało mi tak do dzisiaj. Moja pierwsza praca polegała na telefonicznej obsłudze klientów jednego z największych banków w Polsce, pioniera bankowości internetowej.

Każdy klient był inny, ale patrząc z szerszej perspektywy, wszystkich łączyły podobne problemy. Często największym z nich był brak podstawowej wiedzy o samych produktach bankowych jako takich. Drugim elementem było nieznajomość zasad korzystania z nich. Po prostu w procesie sprzedażowym poświęcano na to za mało czasu.

Każdy klient, w każdym wieku może zrozumieć jak najefektywniej i najkorzystniej dla siebie poruszać się w meandrach bankowości. Wystarczy przedstawić mu to przystępnym językiem, poświęcając czas na niuanse. Jako konsultant infolinii robiłem co mogłem w tym zakresie, ale ograniczało się to do „ratowania” pojedynczych osób.

Moje następne prace nie były już związane z bezpośrednią obsługa klienta. Przeniosłem się na zaplecze (tzw. back-office), gdzie poznałem z kolei wiele mechanizmów stojących za bardziej zaawansowanymi produktami. Był to też czas poszerzania swojej wiedzy o bankowość międzynarodową.

Doskonałe połączenie!

Pomagam łącząc przyjemne z pożytecznym

W 2013 roku zdałem sobie sprawę, że przecież mogę podzielić się z innymi tym, co wiem. Zainspirowany działalnością innych bloggerów postanowiłem przelać swoje doświadczenia na karty bloga, którego zatytułowałem ostatecznie Bankowość Domowa.

Ten tytuł oznacza, że będzie to Twój przewodnik w świecie, gdzie banki dały Ci narzędzia i decyzyjność w zarządzaniu Twoimi finansami. A Ty większość czynności związanych z Twoimi pieniędzmi możesz wykonać samodzielnie, siedząc z laptopem czy smartfonem na kanapie w domu.

Bankowość Domowa pomoże Tobie lepiej zrozumieć produkty bankowe, głównie dla osób fizycznych:

 • Rachunki rozliczeniowe – w tym przelewy krajowe i zagraniczne
 • Produkty oszczędnościowe – lokaty, rachunki oszczędnościowe
 • Kredyty – mechanizmy działania kart kredytowych oraz pożyczek bankowych
 • Usługi płatnicze i rozliczenia – m.in BLIK, bankomaty
 • Procedury bankowe – reklamacje, bezpieczeństwo

Łącząc doświadczenia zawodowe i prywatne, dzielę się także informacjami i przemyśleniami z zakresu dbania o finanse osobiste:

 • Podejście do oszczędzania na cele bieżące oraz emerytalne
 • Decyzje związane z kredytami
 • Prowadzenie budżetu domowego – zarządzanie wydatkami, zarabianie
 • Opinie o usługach i produktach, które pomagają mi w codziennym dbaniu o stan finansów – nie zawsze w ramach współpracy

Treści, jakie znajdziesz na blogu

Czytając blog Bankowość Domowa natrafisz na kilka rodzajów postów. Przeważające będą opisy działania produktów lub usług bankowych, a także opinie i rozważania na ich temat. Niejako osobno można traktować moje doświadczenia z zakresu zarządzania finansami osobistymi.

Niejednokrotnie będą to tematy wynikające z pytań od samych czytelników, więc zachęcam Cię do kontaktu.

Wszystkie treści na blogu są autorskie i oparte na osobistym doświadczeniu. W przypadku nawiązania współpracy z partnerami zewnętrznymi, możesz mieć pewność, że przekazuję Ci wyłącznie moją szczerą ocenę. Co do zasady podjęcie współpracy to z mojej strony zobowiązanie do zapoznania się z produktem partnera i zdecydowanie, czy można go śmiało Tobie polecić. Nie znajdziesz tutaj również informacji, ani współprac dotyczących usług, z których nie korzystam na co dzień lub nie popieram. Do takich przykładów mogą należeć kryptowaluty lub forex.

Uczestniczę w kilku programach partnerskich i afiliacyjnych, co oznacza, że w niektórych wpisach lub miejscach na blogu możesz znaleźć linki lub reklamy produktów. Dzięki nim mogę otrzymać prowizję z tytułu polecenia danego produktu nowemu klientowi. Moja prowizja w żaden sposób nie podwyższa kosztów, jakie możesz ponieść. Są one absolutnie takie same, jak dla standardowego klienta.

Może się zdarzyć, że odniesiesz dzięki temu dodatkowe korzyści. Jednak to nie wysokość prowizji jest motywatorem do umieszczenia konkretnej oferty. Najpierw zawsze ma dla mnie znaczenie jakość oferty, a dopiero potem okazja do zarobienia, jeśli i Ty podzielisz moją opinię. Zawsze staram się oznaczać miejsca, w których link generuje dla mnie wynagrodzenie.

5 rzeczy, dzięki którym blog będzie rósł – dla Ciebie

 1. Zachęcam Cię do komentowania artykułów – daj znać, czy porady były dla Ciebie przydatne. Jeśli gdzieś wkradł się błąd – wówczas będzie można go poprawić – dzięki Tobie!
 2. Zachęcam do pisania z propozycjami tematów, które mógłbym poruszyć. Chciałbym, aby posty służyły przede wszystkim czytelnikom – to wszystko jest dla Ciebie!
 3. Podziel się informacją o istnieniu tego bloga z rodziną lub znajomymi. Wśród nich z pewnością znajdzie się ktoś, komu przydadzą się publikowane przeze mnie treści.
 4. Bądź zawsze na bieżąco z najświeższymi wpisami – zaglądaj często i przeszukuj archiwum, a na pewno znajdziesz coś, o czym wcześniej nie wiedziałeś!
 5. Już teraz zajrzyj do Spisu Treści i zapoznaj się z wpisami, które mogą odpowiadać Twoim zainteresowaniom.
 6. Zajrzyj i polub profil bloga na Facebooku – znajdziesz tam informacje o nowościach a także dodatkowe treści, niepublikowane na samym blogu.

Czytelnicy bloga Bankowość Domowa – październik 2021

Chciałbym się z Tobą podzielić również informacjami o tym, kto jeszcze oprócz Ciebie jest czytelnikiem tego bloga:

Płeć użytkowników bloga Bankowość Domowa
Rozkład wieku użytkowników bloga Bankowość Domowa

Na prawdziwy koniec chciałbym jeszcze, żebyś wiedział o czymś ważnym:

Pamiętaj proszę, że treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią “rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że sam podejmujesz decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Publikacje zamieszczane przeze mnie na blogu podlegają ochronie zgodnie z prawem autorskim. Wykorzystanie ich w inny sposób niż do użytku osobistego wymaga zgody autora.

Dzięki i pozdrawiam gorąco, Bartek!